Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.mnau.edu.ua/jspui/handle/123456789/5654
Назва: Early Warning System: Logit/Probit introduction for Ukraine
Інші назви: Система раннього попередження: logit/probit апробація для України
Автори: Shvets, Serhii
Швець, С. М.
Ключові слова: early warning systems
logit/probit modeling
integral composite indicators
output gap
Okun’s law
системи раннього попередження
logit/probit моделювання
інтегральні композитні індикатори
ВВП-розрив
закон Оукена
Дата публікації: 2019
Видавництво: Миколаївський національний аграрний університет
Бібліографічний опис: Shvets Serhii. Early Warning System: Logit/Probit introduction for Ukraine / Serhii Shvets // Modern Economics. - 2019. - Вип. 13. - С. 266-271. - DOI: https://doi.org/10.31521/modecon.V13(2019)-41.
Короткий огляд (реферат): There have been several crises in the world economy since the end of the last century. The developing economies were ones that have suffered the most considering the level of openness, the weak institutional framework, and the market vulnerability to unpredictable shocks. One of the instruments widely used to prevent crises is the Early Warning System models.
З кінця минулого століття у світовій економіці мали місце кілька криз. Найбільше постраждали країни, що розвиваються, яким властиві високий рівень відкритості економіки, слабкі інституції та підвищена вразливість до непередбачуваних шоків. Одним із інструментів, які широко використовуються для запобігання кризам, є моделі раннього попередження. Метою статті є розробка logit/probit регресії для визначення індикаторів раннього попередження та встановлення їх граничних рівнів для України. Алгоритм побудови регресії передбачає оперування залежною бінарною вибіркою, представленою ВВП-розривом, з подальшим відбором незалежних компонентів. Для відтворення квартального розподілу реального ВВП використано метод інтегральних композитних співпадаючого і випереджувального індикаторів. Побудований інтегральний співпадаючий індекс охоплює промислове виробництво, сільське господарство, будівництво і роздрібну торгівлю. Розширену до місячних значень вибірку ВВП використано для оцінки ВВП-розриву, яку проведено за допомогою інструменту багатовимірної фільтрації та закону Оукена. Різницю у 2% між фактичним і потенційним ВВП використано для формування бінарної вибірки ВВП-розриву. Два компоненти інтегрального випереджувального індексу світові ціни на пшеницю та російський газ, а також показник світової ціни на сталь є складовими однієї незалежної змінної logit/probit регресії світової ціни на сировину. Визначення другої незалежної змінної пов’язано з моніторингом розриву між сукупними попитом і пропозицією. Отримані результати probit регресії є більш статистично значущими порівняно з logit моделюванням. Граничне значення складає 1% для показника світової ціни на сировину і 3% для показника розриву між попитом і пропозицією. При порівнянні визначених показників за характеристикою граничного рівня впливу, більш вагомим індикатором попередження криз в Україні є розрив між попитом і пропозицією. У подальшій роботі необхідно провести дослідження на предмет можливого включення інших компонентів раннього попередження для підвищення точності прогнозу.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://dspace.mnau.edu.ua/jspui/handle/123456789/5654
Розташовується у зібраннях:Modern Economics. - 2019. - Вип. 13

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
shvets.pdf334,7 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.