Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.mnau.edu.ua/jspui/handle/123456789/7821
Назва: Вітчизняний досвід відновлення довіри до фінансового сектору країни: огляд основних інструментів
Інші назви: Domestic Experience in Restoring Confidence in the Country's Financial Sector: an Overview of Key Tools
Автори: Ласукова, А. С.
Темченко, О. П.
Lasukova, Anna
Temchenko, Alexandr
Ключові слова: антикризове управління
відновлення довіри населення
державні інструменти регулювання
банківська система
Національний банк України
crisis management
restoration of public confidence
state instruments of regulation
banking system
National Bank of Ukraine
Дата публікації: 2020
Бібліографічний опис: Ласукова А. С., Темченко О. П. Вітчизняний досвід відновлення довіри до фінансового сектору країни: огляд основних інструментів. Modern Economics. 2020. № 21(2020). С. 129-133. DOI: https://doi.org/10.31521/modecon.V21(2020)-20.
Короткий огляд (реферат): Рівень довіри населення є важливим фактором функціонування фінансового сектору країни. Стаття присвячена актуальній проблемі відновлення довіри населення до фінансових установ після фінансових криз, які мали негативний вплив на фінансові ринки та економіку країни. Метою статті є узагальнення державного антикризового управління банківським сектором України та аналіз інструментів, які використовували державні органи влади після фінансових криз 2008-2009 рр., 2014 р. з метою відновлення та підвищення рівня довіри населення до фінансових ринків. Систематизовано заходи, які використовували Національний Банк України та інші органи державного управління, а також безпосередньо фінансові установи з метою стабілізації процесів, що відбувалися у фінансовому секторі країни під дією кризових явищ. Проаналізовано основні шляхи відновлення довіри населення до фінансового ринку держави та забезпечення стійкості банківського сектору України. Розкрито результативність використовуваних методів антикризового управління. Визначено роль різних органів державної влади у забезпеченні стабільності банківської системи та відновленні довіри громадян. Доведено необхідність впровадження таких заходів як макропруденційна політика для попередження та уникнення негативних наслідків кризових явищ. Дослідження показало, що інструменти, які застосовувалися для відновлення довіри населення до фінансового сектору держави, мали в основному позитивний вплив на довіру споживачів фінансових послуг. Серед них найефективнішими були підтримка ліквідності банків, націоналізація проблемних та ліквідація неплатоспроможних банків. Надалі виникає необхідність розробки ефективної антикризової політики управління фінансовими установами для мінімізації негативних наслідків фінансових криз, тому що досліджувані інструменти не мали достатнього впливу на рівень довіри споживачів фінансових послуг.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://dspace.mnau.edu.ua/jspui/handle/123456789/7821
Розташовується у зібраннях:Modern Economics. - 2020. - Вип. 21.

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
lasukova.pdf450,93 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.