Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.mnau.edu.ua/jspui/handle/123456789/15119
Назва: Шляхи оптимізації водоспоживання соняшника високоолеїнового типу за умов зміни клімату
Інші назви: Ways of optimization of high oolein type sunflower consumption under climate change
Автори: Домарацький, Євгеній Олександрович
Domaratskiy, Yevhenii
Добровольський, Андрій Васильович
Dobrovolskyi, Andrii
Козлова, Ольга Павлівна
Kozlova, O.
Добровольський, П. А.
Лавришина, О. Є.
Ключові слова: соняшник високоолеїнового типу
багатофункціональні росторегулюючі препарати
Архітект
Хелафіт Комбі
гібрид
водоспоживання
урожайність
high-oleic sunflower
multifunctional growth-regulating drugs
Architect
Helafit Combi
hybrid,
water consumption
yield
Дата публікації: 2021
Бібліографічний опис: Домарацький Є. О., Добровольський А. В., Козлова О. П., Добровольський П. А., Лавришина О. Є. Шляхи оптимізації водоспоживання соняшника високоолеїнового типу за умов зміни клімату // Аграрні інновації. 2021. Вип.10. С. 34-41.
Короткий огляд (реферат): Стаття присвячена висвітленню результатів польових досліджень, проведених впродовж 2019–2021 рр., із впливу багатофункціональних росторегулюючих препаратів із фунгіцидним ефектом АрхітектТМ та Хелафіт Комбі на формування продуктивності гібридів соняшнику високоолеїнового типу в посушливих умовах Південного Степу України, а також оптимізацію водоспоживання агроценозів соняшника за глобальних і регіональних змін клімату. Дослідження проводили в незрошуваних умовах на дослідному полі ДУ «Миколаївської ДСДС ІЗЗ НААН» України на чорноземах південних малогумусних. Програмою наукових досліджень передбачалося закладення двофакторного польового досліду, в якому вивчалися гібриди соняшника – це Гектор і Оплот (оригінатор – Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр’єва); ДСЛ403 та П64ГЕ133 (виробник Corteva, Brevant) та 8Х477КЛ (виробник Dow Seeds). У досліді застосовували багатофункціональні росторегулюючі препарати хімічного походження АрхітектТМ та біологічного Хелафіт Комбі, вносили їх у вигляді позакореневих обробок гібридів соняшника у фазу 6–8 справжніх листків нормою 1 л/га. Щодо погодних умов 2019–2021 років досліджень, то їх можна класифікувати як середньопосушливі типові для цієї зони вирощування, проте найбільш сприятливим був 2021 рік. Щодо температурних показників, то за досліджувані роки середньомісячна температура повітря була вищою за відповідні середньобагаторічні дані. Результати проведених дворічних польових досліджень показали, що проведення позакореневих обробок рослин гібридів соняшника високоолеїнового типу багатофункціональними препаратами Архітект та Хелафіт Комбі мали позитивний вплив на продуктивність агроценозу усіх досліджуваних гібридів. Найвища урожайність 2,75 т/га за роки проведення досліджень по досліду сформована у гібриду Оплот у варіанті проведення позакореневих обробіток рослин Хелафітом Комбі. Внесення росторегулюючих препаратів на початкових етапах росту і розвитку соняшнику призводить до покращення умов вегетації та підвищенню стійкості рослин до прояву стресів від дії високих температур та нестачі вологи. Досліджуванні препарати сприяють більш економному використанню ґрунтової вологи на формування одиниці врожаю, про що свідчить зменшення коефіцієнту водоспоживання за всіма досліджуваними гібридами. Найнижчий коефіцієнт водоспоживання 1283 м3/т було встановлено у гібриду П64ГЕ133 за умов обробки рослин соняшника комбінованим препаратом біологічного походження Хелафіт Комбі. Позакореневі обробки рослин комбінованими росторегулюючими препаратами приводили до оптимізації водоспоживання агроценозу взагалі.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.mnau.edu.ua/jspui/handle/123456789/15119
Розташовується у зібраннях:Статті (Факультет агротехнологій)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
196-Текст статті-331-2-10-20220726.pdf446,85 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.