Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.mnau.edu.ua/jspui/handle/123456789/16470
Title: Удосконалення використання свиноматок великої білої породи при чистопородному розведенні та промисловому схрещуванні в умовах ДП «ПР «Степове» Миколаївського району
Authors: Онищенко, Людмила Володимирівна, науковий керівник
Onishenko, Ludmila, scientific director
Будзян, А.
Keywords: багатоплідність
чистопородне розведення
відтворювальні якості
порода
поросята-сисуни
Issue Date: 2023
Citation: Будзян А. Удосконалення використання свиноматок великої білої породи при чистопородному розведенні та промисловому схрещуванні в умовах ДП «ПР «Степове» Миколаївського району : кваліфікаційна робота на здобуття другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 204 – «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» / наук. керівник Л. Онищенко. Миколаїв : МНАУ, 2023. 70 с.
Abstract: Кваліфікаційна робота виконано на 70 сторінках машинописного тексту, з використанням 43 літературних джерел та періодичних видань. До роботи внесено 9 таблиць, 9 рисунків. Тема кваліфікаційної роботи: «Удосконалення використання свиноматок великої білої породи при чистопородному розведенні та промисловому схрещуванні в умовах ДП «ПР «Степове» Миколаївського району». Об’єктом досліджень були чистопородні свині великої білої породи та помісі, отримані в результаті поєднання свиноматок великої білої породи з кнурами порід ландрас та дюрок. Метою досліджень було вивчення порівняльного використання свиноматок великої білої породи при чистопородному розведенні та промисловому схрещуванні в умовах ДП «ПР «Степове» Миколаївського району. Для реалізації зазначеної мети було поставлено наступні завдання: провести аналіз відтворювальних якостей свиноматок при різних варіантах промислового схрещування; оцінити рівень годівлі тварин основного стада залежно від фізіологічного стану тварин; проаналізувати технологію відтворення стада; зробити аналіз організації проведення опоросу та вирощування поросят-сисунів; проаналізувати організацію вирощування молодняку в період відгодівлі; оцінити економічну ефективність запропонованих заходів удосконалення виробництва свинини. Оцінку, продуктивних якостей свиноматок проводили загальноприйнятими зоотехнічними методами. В результаті проведених досліджень, було виявлено, що при поєднанні ВБ х Л, порода кнура плідника вірогідно впливає на кількість поросят при народженні, масу поросяти та гнізда загалом при відлученні та на збереженість поросят-сисунів у 30 денному віці.
URI: https://dspace.mnau.edu.ua/jspui/handle/123456789/16470
Appears in Collections:Кваліфікаційні роботи (Факультет ТВППТСБ)
Кваліфікаційні роботи студентів МНАУ

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
КР_Будзян.pdf1,12 MBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.