Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.mnau.edu.ua/jspui/handle/123456789/11513
Title: Digitalization of Educational Process in Ukraine: the Challenges for Students and Lecturers
Other Titles: Диджиталізація освітнього процесу в Україні: виклики для студентів та викладачів
Authors: Tkachuk, V.
Ткачук, В. А.
Schlauderer, R.
Шлаудерер, Р.
Kovalenko, N.
Коваленко, Н. О.
Labenko, O.
Лабенко, О. М.
Strokal, V.
Строкаль, В. П.
Keywords: digitalization
educational process
COVID-19
informatization
диджиталізація
освітній процес
інформатизація
Issue Date: 2022
Publisher: Національний університет біоресурсів та природокористування України
Citation: Tkachuk V., Schlauderer R., Kovalenko N., Labenko O., Strokal V. P. (2022). Digitalization of Educational Process in Ukraine: the Challenges for Students and Lecturers. Modern Economics, 31(2022), 113-123. DOI: https://doi.org/10.31521/modecon.V31(2022)-16.
-
Ткачук В.А., Шлаудерер Р., Коваленко Н.О., Лабенко О.М., Строкаль В.П. Диджиталізація освітнього процесу в Україні: виклики для студентів та викладачів (English). Modern Economics. 2022. № 31(2022). С. 113-123. DOI: https://doi.org/10.31521/modecon.V31(2022)-16.
Abstract: Abstract. Introduction. The Pandemic has led to considerable changes in the sphere of education and it also brought about some educational problems in Ukraine. The level of education has direct influence upon incomes and employment of population: people who are better educated can find jobs more easily, have better working conditions and higher salary. Moreover, higher level of education is positively connected with life expectancy, health and social integration. At the beginning of the quarantine in the spring of 2020 all the educational facilities switched over to distance learning and closely experienced the process of digitalization which was becoming of increasing importance. In this research we decided to concentrate on the actions taken in the organization of educational processes during the quarantine caused by COVID-19. Also we delineated educational problems of digitalization which were faced by participants of the studying process: student community and lecturers.
-
Актуальність теми зумовлена змінами, що виникли в освітній траєкторії через пандемію. Зокрема рівень освіти прямо впливає на доходи та зайнятість населення – краще освічені люди легше знаходять роботу, мають кращі умови праці та більше заробляють. Крім того, вищий рівень освіти позитивно пов’язаний із тривалістю життя, здоров’ям та соціальною інтеграцією. На початку карантину навесні 2020 р. всі заклади освіти перейшли на дистанційне навчання і тісно стикнулися з процесом диджиталізації, що набувала все більшого значення. Під час дослідження було зосереджено на тому, якими були дії в організації навчального процесу в університетах під час карантину, спричиненого COVID-19. Також нами окреслено освітні проблеми під час диджиталізації, з якими стикалися учасники навчального процесу: студентство та викладачі. Як результат впровадження основних положень диджиталізації, в університеті було проведено опитування викладачів та студентів щодо їхнього відношення до онлайн навчання (Блок 1), можливостей якісного викладання в умовах дистанційного навчання (Блок 2) та технічного забезпечення (Блок 3). Відповідно Блок 1 – відповідав за якісну характеристику впровадження диджиталізації в університеті, Блоки 2-3 – за кількісну. За результатами опитування встановлено, що якісна характеристика впровадження диджиталізації в освіті базується на «викликах» як: гнучкий робочий час, можливість використання цифрових технологій, мобільність, доступність освіти з будь-якої точки світу, безпека (позитивні сторони диджиталізації); погане забезпечення Інтернет-зв’язком та погіршення комунікативних компетентностей (негативні сторони диджиталізації). Також обґрунтовано думку респондентів щодо впливу викладання предметів лише он-лайн на якість освітнього процесу є різнобічною. У процесі досліджень було обґрунтовано вагомість забезпечення працівників освіти та студентство технічними засобами (комп’ютери (ноутбуки), мікрофони, навушники тощо), які є важливою умовою ефективного дистанційного навчання та важливим елементом при реалізації диджиталізації в університеті, особливо в умовах пандемії, яка обумовила розвиток цифрової освіти. У цілому, підсумовуючи результати опитування, варто зазначити, що впровадження диджиталізації в університеті є важливим кроком для покращення дистанційного навчання, оскільки спрямована на формування цифрової освіти в сучасних умовах. Відмічено за результатами, що технічне забезпечення викладачів та студентів потребує удосконалення, що стимулюватиме всіх зацікавлених сторін освітнього процесу до впровадження інноваційних методів та технологій викладання, як розробка відеолекцій. Своєю чергою, це сприятиме підвищенню якості та ефективності навчального процесу. В майбутніх дослідженнях автори планують провести опитування на факультетах різних спрямувань і порівняти результати впровадження процесів диджиталізації в залежності від фаху, що опановують студенти.
Description: JEL Classification: A22; C13; I20
URI: https://dspace.mnau.edu.ua/jspui/handle/123456789/11513
Appears in Collections:Modern Economics. - 2022. - Вип. 31

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
tkachuk.pdf795,72 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.