Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.mnau.edu.ua/jspui/handle/123456789/19606
Назва: Оптимізація процесу мікроклонального розмноження винограду в умовах ФГ «Агролайф»
Автори: Юлевич, Олена Іванівна, науковий керівник
Ulevich, Olena, scientific director
Люта, Ірина Миколаївна
Lyuta, Iryna
Дата публікації: 2024
Бібліографічний опис: Люта І. М. Оптимізація процесу мікроклонального розмноження винограду в умовах ФГ «Агролайф» : кваліфікаційна робота на здобуття ступеня вищої освіти «Магістр» за спеціальністю 162 – «Біотехнології та біоінженерія» / наук. керівн. О. І. Юлевич. Миколаїв : МНАУ, 2024. 74 с.
Короткий огляд (реферат): Тема випускної кваліфікаційної роботи: «Оптимізація процесу мікроклонального розмноження винограду в умовах ФГ «Агролайф». Робота була виконана в лабораторії мікроклонального розмноження рослин на базі підприємства ФГ «Агролайф». Випускна робота виконана на 73 сторінках друкованого тексту. Вона містить наступні розділи: реферат, перелік умовних позначень, вступ, огляд літератури, матеріал, умови і методика виконання роботи, розрахункова частина, «Охорона праці», «Безпека в надзвичайних ситуаціях», «Охорона довкілля», висновки та пропозиції, список використаних джерел. Для написання випускної кваліфікаційної роботи було використано 61 літературне джерело. Робота містить 5 рисунків, 11 таблиць. Об'єктом досліджень були сорти винограду Аркадія, Молдова, Подарунок Магарача і Кодрянка. Метою досліджень була оптимізація методу клонального мікророзмноження винограду в умовах in vitro шляхом дослідження впливу стерилізаторів на культивовані об'єкти, а також визначення оптимального складу субстратів для вирощування винограду на базі ФГ «Агролайф». Для досягнення поставленої мети необхідно було дослідити такі питання: 1. Вплив стерилізаційних розчинів на дослідний матеріал. 2. Вплив складу поживних середовищ на ріст і розвиток експлантів винограду. 3. Залежність приживлення винограду від підготовчих заходів до висадки в ґрунт. 4. Вплив термінів посадки на результат мікроклонального розмноження винограду. В ході досліджень при оптимізації складу живильних середовищ вдосконалено технологію мікроклонального розмноження винограду, в результаті чого збільшилася кількість успішно адаптованих і оздоровлених рослин. У результаті досліджень встановлено ефективний склад агентів для стерилізації рослинного матеріалу винограду – етанол 70%+діацид, при застосуванні якого зараженість винограду патогенними мікроорганізмами була меншою, а приживлення мікропагонів у середньому становило близько 76,19-78,57%. Експериментально доведено, що для мікроклонального розмноження в умовах in vitro оптимальними є агаризовані поживні середовища Мурасіге-Скуга, а особливо їхні модифікації із вмістом 1,0 мг/л 6-бензиламінопурину; 1,0 мг/л гіберелінової кислоти; 0,5 мг/л індол-3-оцтової кислоти. Результати досліджень було представлено на Міжнародній науково-практичній конференції «Biological, biotechnological and genetic aspects of agricultural production enhancement» (додаток А) та опубліковано у статті в «International Science Journal of Engineering & Agriculture» (додаток Б).
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.mnau.edu.ua/jspui/handle/123456789/19606
Розташовується у зібраннях:Кваліфікаційні роботи (Факультет ТВППТСБ)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
КР_Люта_ОС162_2024.pdf1,1 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.