Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.mnau.edu.ua/jspui/handle/123456789/6474
Title: Інструменти капіталу та їх вплив на рівень фінансового стресу в країнах ЄС
Other Titles: Capital Tools and their Impact on the Level of Financial Stress in EU Countries
Authors: Бєлова, І. В.
Дідик, О. В.
Нілова, Н. М.
Bielova, Inna
Didyk, Oleksii
Nilova, Nataliia
Keywords: макропруденційна політика
норматив Tier 1
індекс фінансового стресу
банківський сектор
регулятивний капітал
macroprudential policy
Tier 1
financial stress index
banking sector
regulatory capital
Issue Date: 2019
Citation: Бєлова І. В. Інструменти капіталу та їх вплив на рівень фінансового стресу в країнах ЄС / І. В. Бєлова, О. В. Дідик, Н. М. Нілова // Modern Economics. - 2019. - № 17. - С. 26-32. - DOI: https://doi.org/10.31521/modecon.V17(2019)-05.
Abstract: З метою пом’якшення наслідків майбутніх кризових подій все частіше центробанки різних країн застосовують інструменти макропруденційного регулювання в якості одного з можливих елементів досягнення фінансової стабільності. Серед інструментів макропруденційного регулювання виділяють встановлення вимог до капіталу банків, у тому числі Tier 1 та інші. Метою даної статті є дослідити ефективність такого інструменту макропруденційної політики як вимоги до капіталу (норматив Tier 1) на основі статистики 28 країн Європейського Союзу за період з 2007 по 2018 рр. з метою оцінки доцільності використання даного нормативу в повній мірі в Україні. Проаналізовано динаміку нормативу Tier 1 та індексу фінансового стресу в країнах Європейського Союзу. Перевірено гіпотезу, що на зміну рівня фінансового стресу в країнах ЄС впливає виконання/невиконання банками нормативу Tier 1. Гіпотезу підтверджено за допомогою використання методу Difference-in-Differences, статистичними критеріями перевірено значущість. Враховуючи отримані нами результати, а саме зменшення рівня стресу після запровадження країнами ЄС нормативу Tier 1, наголошуємо на доцільності впровадження даного нормативу для України, адже він зосереджується не на кількості капіталу, але і на його якості.
Macro-prudential regulation tools are increasingly being used in different countries (to mitigate the effects of future crisis events) as one of the possible elements of achieving financial stability. On the eve of the upcoming financial crisis, the fact of which is cyclical in nature, the question of the effectiveness of macroprudential instruments used in practice, is on the agenda for many countries (capital instruments, liquidity, leverage, etc.). Macroprudential regulation tools include banks' capital requirements, including Level 1 and others.
URI: http://dspace.mnau.edu.ua/jspui/handle/123456789/6474
Appears in Collections:Modern Economics. - 2019. - Вип. 17

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
bielova.pdf558,34 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.